Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Wiedza o broni / Wiedza płatnerska
Wiedza Płatnerska Słońce już chyliło się ku zachodowi gdy z kuźni nadal dobiegały odgłosy ciężkiej pracy. Ogień w palenisku huczał wesoło wtórując rytmicznym stukom kowalskiego młota. Stary rzemieślnik odziany jedynie w spodnie i fartuch w pocie czoła realizował ostatnie zamówienie. Jegomość zjawił się dwa dni temu. Przywiózł ze sobą rysunek dziwnego miecza i dużo złota. Kowal choć doświadczony nigdy nie widział na oczy podobnej broni. Była lekko zakrzywiona, pozbawiona jelca i ostra z jednej tylko strony. Podobno pochodziła z dalekich stron, aż zza morza. Nieznajomy udzielił instrukcji jak wykuć taki przedmiot. Musiał być lekki i ostry, bardzo ostry. Dwa dni później klinga była gotowa. Kowal ujął ostrze w swe spracowane ręce i wziąwszy ostrzałkę począł mozolnie szlifować brzeg. Musiało być jak brzytwa.

Umiejętność Wiedza o broni może być wykorzystana zarówno przez kowali, krawców, stolarzy jak i majsterkowiczów do podniesienia jakości wykonanej zbroi lub broni. Należy przy tym pamiętać, że postać musi potrafić wykonać przedmiot wyjątkowej jakości. Maksymalna wartość dodatkowej szansy na ''Exceptional'' to 20% (przy 100% umiejętności).

Dodatkowo wiedza o broni podnosi do 5% właściwość "zwiększenie obrażeń" (Damage Increase) w wypadku wyjątkowej jakości broni oraz dodaje do 5 punktów losowych odporności przy wyjątkowej jakości pancerzach.


Dodano: 2007-05-25
(Ostatnia Zmiana: 2023-05-04)