Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Zlecenia Rybackie

Zadanie “Zawodowy Rybak” (Professional Fisher) polega na wyławianiu określonych gatunków ryb i transportowanie ich do wskazanego portu. Każde wykonane zlecenie jest premiowane nie tylko nagrodą, ale także punktami reputacji w Gildii Rybaków.Zadanie: Zawodowy Rybak Im więcej wykonujemy zleceń, tym trudniejsze będzie kolejne zadanie, ale jednocześnie lepiej premiowane. W momencie odbierania zlecenia od Sprzedawcy Ryb dostaniemy skrzynkę (do ładowni naszego statku), na której będzie napisane ile, co i gdzie mamy dostarczyć. Skrzyni tej nie można podnieść ani przesunąć, a każda z istot (ryb/kraby/raki), którą do niej wrzucimy zostanie unieruchomiona. Jedyną możliwością ich wyjęcia jest porzucenie zlecenia za pomocą przycisku ‘Quests’ w paperdollu postaci. Należy przy tym pamiętać, że porzucenie zadania (już po jego przyjęciu) wiąże się z nieznacznym spadkiem reputacji.
UWAGA:
Przyjęcie zlecenia od Sprzedawcy Ryb uniemożliwi nam dokowanie naszego statku do czasu odrzucenia zadania lub jego wykonania (przy próbie dokowania zostaniemy poinformowani, że nasza ładownia nie jest pusta).

Wymogi, które trzeba spełnić, by móc odebrać i wykonać zadanie:
- musimy posiadać własny statek,
- statek musi znajdować się w pobliżu portu, na którym przebywa Sprzedawca,
- w ładowni musi być miejsce na skrzynię z questa.

Kolejna ważną rzeczą, o której należy wspomnieć, to wpływ wielkości naszego statku na typ zlecenia, które otrzymamy. Otóż małe łodzie (klasyczne) mają limit wielkości ładowni (400 kamieni), wobec tego Sprzedawca Ryb zmniejszy nam wielkość zlecenia adekwatnie do typu łodzi – maksymalnie 40 ryb. Oczywiście w początkowej fazie nabywania reputacji nie ma to większego znaczenia, bo pierwsze zlecenia, które otrzymamy będą wielkości od 5 – 20 ryb. Maksymalne zlecenie na połów i transport ryb może zawierać aż 120 ryb – 6 gatunków po 20 sztuk każda.

Nagrody, które można otrzymać za wykonane zlecenia:
- Wulkaniczna Pułapka na RakiWulkaniczna Pułapka na Skorupiaki  – umożliwia nam połów rzadkich krabów i raków, które występują tylko w lawie,
- Magmowy Haczyk Magmowy Haczyk - umożliwia nam połów rzadkich ryb, które występują w tylko lawie oraz unikatowych przedmiotów; haczyk zaczepiony na wędce posiada 50 użyć.
Haczyk Czystości Haczyk Czytości-  gwarantuje, że podczas łowienia nie będziemy wyciągać żadnych butów; haczyk zaczepiony na wędce posiada 50 użyć.
Haczyk Odmętów Haczyk Odmętów - zwiększa szansę na wyciągnięcie z głębin wszystkiego poza rybami – tylko nowe unikatowe przedmioty; haczyk zaczepiony na wędce posiada 50 użyć.
- Zwój MocyPower Scroll (105, 110, 115, 120) do Rybołówstwa,
- Przynętyprzynęty na rzadkie gatunki ryb, raków i krabów, które znacznie zwiększają prawdopodobieństwo ich wyłowienia. Występują w trzech różnych intensywnościach: smelly, extra smelly oraz extra extra smelly. Kubek z przynęta posiada od 5 do 100 użyć, i może zostać użyty na wędkach lub pułapkach na raki. Założoną przynętę tracimy po zarzuceniu wędką lub pierwszym braniu kraba/raka. Kubki z przynętą tego samego typu można ze sobą łączyć, wskazując zamiast wędki/pułapki inny kubek. Pamiętaj, że zakładanie przynęty do połączonych ze sobą pułapek na raki zużyje tyle "ładunków" przynęt, ile przedmiotów mieści połączona "kupka".


Typ, wielkość nagród jest zależna od zlecenia.

Zlecenia, które otrzymujemy zależą dodatkowo od poziomu naszej umiejętności rybołówstwa:
- poniżej 80.0 skilla: kraby, raki, ryby przybrzeżne i rzeczne (nagradzane najgorzej)
- od 80.0: dodatkowo zlecenia na ryby morskie,
- powyżej 106 skilla: dodatkowo zlecenia na ryby głębinowe (nagradzane najlepiej)


Porty, w których przebywają Sprzedawcy Ryb:
- Port Morski (Floating Emporium),
- Vesper,
- Moonglow,
- Skara Brae,
- Jhelom,
- Papua.

Jak przetransportować statek do Papui?
Wężowy Posąg Papua leży w obszarze Zaginionych Krain i nie ma do niej bezpośredniego połączenia z wód Sosarii, dlatego też jedyna droga prowadzi przez tzw. Wężowe Posągi (Serpents Pillars). Posągi prowadzące do Zaginionych Krain znajdziemy na wschód od ruin Trinsic (111`S, 116 51`E) oraz na zachód od Jehelom (145 22`S, 63 46`W). Będąc w ich pobliżu, należy wypowiedzieć mantrę "doracron", dzięki temu przeteleportujemy nasz statek. Droga powrotna wiedzie przez jeden z dwóch posągów – na wschód od Twierdzy Ophidian (36 7`N, 2 15`E) oraz na zachód od Zaginionej Pustyni (30 50`N, 47 23`W), aktywacja posągów odbywa się za pomocą mantry "sueacron"Przedmioty, które można złowić za pomocą Magmowego Haczyka
Przedmiot Opis
Kamienne Posadzki  Kamienne posadzki - przedmiot dekoracyjny. Czasem występuje w w niestandartowych kolorach.
Pęknięta Skała Magmowa Pęknięta Skała Magmowa. Po użyciu na niej topora, możemy uzyskać skałę magmową, całą geodę lub jej fragment.
 Wnętrza Geody
 Kamienne Buty  Kamienne Buty. Idealne dla zrobienia komuś żartu! Sami sprawdźcie dlaczego:)
 Obraz ''Żywiołak Ognia''  Obraz ''Żywiołak Ognia''. Po zablokowaniu go w domu, będzie nam dawał 50 sztuk siarki co 24 godziny.
 Broń Skąpana w Lawie Bronie Skąpane w Lawie (Lava Infused) posiadają 200 wytrzymałości oraz właściwości Brittle (brak możliwości zwiększenia durability proszkiem kowalskim oraz ulepszenia) oraz Searing Weapon (możliwość podpalenia). Broń natomiast można naprawiać i podpalić (z menu kontekstowego). Podpalona daje 10% (broń strzelecka) lub 20% (pozostałe bronie) szansy na zadanie dodatkowych obrażeń od ognia, jednocześnie zadając 4 punkty obrażeń bezpośrednich postaci jej używającej. Właściwość ta podczas udanego ataku na 4s spowalnia odnawianie HP celu (-20 w PvP i -60 w PvM). Każdy atak zapaloną bronią pobiera 1 punkt many.

Lava Infused

Dodano: 2010-12-21
(Ostatnia Zmiana: 2016-02-14)