Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Znane postaci niezwiazane z Organizacjami


Pedegritta Wertvax
- stara, wąsata czarownica, pamiętająca czasy świetności Brytanii. Zamieszkuje kotlinę górską nieopodal Jaskini Pogardy. Obecnie można ją spotkać również w Nowym Minoc.

Rozmawiający z Wiatrem - Pustelnik, obdarzony niezwykłą mocą porozumiewania się z wichrami starzec, zamieszkujący Śnieżny Szczyt na odległej Lodowej Wyspie.

Szalony Joe - Szalony tropiciel, bytujący w lasach i grotach niedaleko Siedliszcza Harpii koło Nowego Minoc.

Ivixar - Mistrz Zagadek z Yew - Pasjonujący się wszelkimi łamigłówkami i zagadkami tajemniczy jegomość. Obecnie pomieszkuje podobno w opuszczonym Forcie w Yew.

Ponury Żniwiarz - Mroczna, zakapturzona postać,przemierzajaca krainy Sosarii. Przynosząca wieczny sen - nikt inny jak Śmierć (również - miłośnik gry w kości).

Wielki Atremis - Mistrz malarstwa. Wędrowny artysta, obecnie pomieszkujący w Nowym Minoc. Znany z zamiłowania do sztuki i kobiet.

Zmora -
Zamaskowana, tajemnicza kobieta zwana Zmorą. O jej pochodzeniu, kontaktach, wpływach, a nawet intencjach niewiele wiadomo, jednak Ci, którzy ją spotkali wiedzą, że muszą być niezwyczajne. Niektórzy snują domysły, że związana jest ze Zgromadzeniem, inni dywagują na temat jej powiązań z Krwawymi Dukatami, jeszcze inni twierdzą, że musi być prawą ręką Szarego Człowieka z Gildii. Jedno w jej sprawie jest pewne - nic nie jest pewne.

Dodano: 2014-02-16
(Ostatnia Zmiana: 2021-05-10)