Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Instalacja

Jeśli jesteś nowym graczem to przed rozgrywką KONIECZNIE przeczytaj dział porad oraz tworzenie postaci a następnie przejdź do instalacji.

Instalacja Ultimy Online Classic (2D)

Podwyższanie wersji gry

By połączyć się za pomocą klienta 2D, niezbędny jest dodatkowo program UOSteam lub ewentualnie UORazor (linki do obu znajdują się w dziale pliki). W samym programie, w oknie startowym należy:

- wskazać odpowiednią ścieżkę do pliku client.exe oraz katalogu z grą

- zaznaczyć opcję "Remove encryption" / "Usun kodowanie"

- jako adres w polu "Shard" / "Server" wpisać: uoclone.pl

- jako port podać: 2593

- odznaczyć opcję "Encryption required" (UOSteam)

Jeśli podczas uruchamiania UOSteam otrzymujesz komunikat o braku biblioteki MSVCR100.dll należy zainstalować "Microsoft Visual C++ 2010 Service Pack 1 Redistributable Package" pobierając go bezpośrednio ze strony Microsoft:

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=26999

Po klinięciu przycisku ściągania wybierz wersję odpowiednią dla swojego systemu:

  • vcredist_x86.exe dla sysemów 32 bitowych,

  • vcredist_x64.exe dla systemów 64 biotwych.

(wersję systemu Windows sprawdzisz w Panelu sterowania)

Uwaga! W razie gdy posiadasz już u nas konto i chciałbyś je odmrozić, najlepiej ten fakt zgłosić komuś z Ekipy - obecnie odmrażając je z panelu gracza trzeba poczekać na efekt czasami nieco dłuzej.

Pamiętajcie, że UOClone: TE to serwer z wymogiem RPG/klimatu a co za tym idzie obowiązkowe jest wypełnienie przynajmniej opisu wyglądu swojej postaci w grze - radzimy to zrobić zaraz po stworzeniu postaci i wyjściu z komnaty ras by uniknąć niepotrzebnej wizyty w więzieniu.

Opis zewnętrzny jest koniecznym elementem aby grać na TE. Za brak opisu GM może przyznać ujemne punkty lub ukarać gracza w inny sposób. Dopilnujcie zatem aby Wasza postać zaraz po wkroczeniu do świta TE posiadała swój unikalny opis wyglądu.
Gracze grający na kliencie 2d mogą go uzupełnić poprzez dwukrotne kliknięcie w paperdollu na pierwszy zwój znajdujący się przy prawej stopie postaci. Po kliknięciu w puste pole zwoju ukaże się kursor. Opis można dowolnie zmieniać oraz przeklejać z plików tekstowych.


Pamiętajcie, że opis wyglądu, to opis zewnętrzny postaci. To co widać, czuć i co można wydedukować patrząc na nią i jej zachowanie. Przykładowo: młody/stary, wzrost, budowa ciała, kolor oczu/ włosów, sposób poruszania się, widoczne znaki szczególne - wszystko to co przeciętny przechodzień widzi mijając naszą postać na ulicy.

Częste błędy: wpisywanie w opisie wyglądu imienia postaci, części historii postaci, jej pochodzenie i cechy charakteru, opisy bezwzględnie narzucające innym graczom określone zachowanie oraz rzeczy, których nikt nie widzi bo są zasłonięte przez ubranie/zbroję. 


bruxa
Dodano: 2019-08-11
(Ostatnia Zmiana: 2024-02-06)