Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Żerowisko Uskrzydlonej Pożogi

Wulkaniczne Wzgórze: Archipelag Ognistej Góry

Podobno w Krainach można spotkać tych, którzy byli świadkami narodzin Uskrzydlonej Pożogi. Kto wie, być może przy kuflu piwa udałoby się posłuchać ich opowieści o tym, jak za pomocą potężnego zaklęcia związali Raroga z Wulkanicznym Wzgórzem na Archipelagu Ognistej Góry. Musiał to być niezwykły i skuteczny wyczyn, gdyż Uskrzydlona Pożoga żeruje w tym miejscu do dziś.

Każdy, kto jest wystarczająco odważny, albo po prostu szalony, może się o tym przekonać i przyzwać Raroga, aby się z nim zmierzyć. Wystarczy odszukać wejście do Tunelu w wulkanicznej skale, zwabić Ognistego Ptaka i stanąć z nim do walki.

Wulkaniczne Wzgórze: Archipelag Ognistej Góry

Przywołanie Raroga

Aby przyzwać Uskrzydloną Pożogę należy uzbierać 10 płonących serc, które można znaleźć w ciałach żywiołków ognia. Serca złożone na ołtarzu (dwuklik na serce i celownik na ołtarz) na Wulkanicznym Wzgórzu zwabią Raroga. W walce na pewno pomocny będzie Rytuał Lustrzanego Tańca Deszczu.

Przywołanie Raroga

Lustrzany Taniec Deszczu

W plecaku postaci, która przyzwie Uskrzydloną Pożogę (czyli złoży serca na ołtarzu) pojawi się Klejnot Deszczowego Rytuału. Należy zabrać go na Deszczowy Szczyt (dwuklik na klejnot, akceptacja zadania, dwuklik na bramę Deszczowego Szczytu). Po przekroczeniu bramy trzeba poruszać się odwrotnie do tego, co pokaże klejnot (np. gdy robi się czerwony, stajemy na polu błękitnym itp.). W przypadku pomylenia kroków postać spadnie ze Szczytu, ale może próbować dalej, dopóki posiada ów klejnot. Gdy uda się odtańczyć Lustrzany Taniec Deszczu, potężna nawałnica nadciągnie na pomoc w walce z Rarogiem.

Uskrzydlona Pożoga to bardzo niestandardowy przeciwnik, warto zatem wybróbować podczas starcia różną taktykę.

Lustrzany Taniec Deszczu

bruxa & Krzy
Dodano: 2021-11-21
(Ostatnia Zmiana: 2024-02-25)